McGregor gati për sfidën me Mayweather
August 20, 2017
0 comments
Share

McGregor gati për sfidën me Mayweather

Conor McGregor është gati për duelin e mijëvjecarit. Të Shtunën e ardhshme në “T-Mobile Arena”, të Las Vegasit, gjigandi irlandez do të sfidojë kampionin amerikan Floyd Mayweather në një duel të vërtetë force. Për 29-vjecarin ky është dueli më i rëndësishëm në karrierë ndërsa për  Mayweather tashmë në moshën 40-vjecare ajo ndaj McGregor mund të jetë sfida e tij e lamtumirës nga boksi profesionist. Iralndezi po përgatitet me intesitet të lartë gjatë këtyre ditëve për duelin e mijëvjecarit, që është një ezkluzivet i Digitalb dhe Supersport dhe të gjithë shqiparët do të kenë mundësi të përjetojnë emocionet e kësaj ndeshjeje titanësh në ekranin tonë.

Vetë Mayweather e ka cilësuar McGregor-in, si favoritin e madh për fitoren finale për vetëm faktin se irlandezi është 11 vjet më i ri në moshë se amerikani. Megjithatë vetë McGregor nuk është aq i sigurtë ai e respekton në maksimum rivalin e tij dhe i trembet fakti që Maywether do të bëjë një ndeshje në kufijtë e perfeksionit, për ti bërë një mbylle sa më spektkolare karrierës së tij. Nga ana tjetër irlandezi mendon se duhet të bëjë paraqitjen e tij më të mirë në karrierë për të fituar ndaj eksperiencës së Floyd Mayweather.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *