Mbështetet karateja
April 13, 2017
0 comments
Share

Mbështetet karateja

MInistri me kryetarin e karatesë

Karateja ka objektiva të mëdha për këtë vit dhe e cila do të mbështetet me 98 mijë euro nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe e Sportit të Kosovës.

Federata e Karatesë e Kosovës ka synimet e saja që me garuesit e saj të arrijnë sa më shumë suksese gjatë këtij viti sidomos do të kenë garën e madhe përkatësisht Kampionatin Evropian në Turqi.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *