Mayweather shijon pushimet duke parë yjet e NBA-së në “All Star Game”
February 19, 2018
0 comments
Share

Mayweather shijon pushimet duke parë yjet e NBA-së në “All Star Game”

Ish-boksieri Floyd Mayweather vazhdon të shijojë pushimet pas tërheqjes së dytë nga sporti dhe këtë fundjavë ka vendosur ta kalojë në Los Anxhelos, për të ndjekur eventin e “All Star Game” të organizuar nga NBA. Ai ka qenë ditën e shtunë në stadiumin “Staples Center” për të ndjekur eventin e gjuajtje nga distanca dhe të zhytjeve, duke u ulur në radhën e parë. Ndërkohë që, ai do të jetë i pranishëm edhe për të parë duelin e madh të “LeBron Team” ndaj “Curry Team”, ku do të luajnë yjet e basketbollit amerikan.

Floyd Mayweather se bashku me DJ Khaled

Mayweather, i pamposhtur në karrierën e tij si boksier (50 fitore e asnjë humbje) i ka ndjekur sfidat e mbrëmjes së djeshme nën shoqërinë e DJ Khaled, ndërkohë që pranë tyre ka qenë një listë personazhesh “vip”, si Mark Wahlberg, Chris Rock, Lisa Leslie dhe Julius Erving. Boksieri 40-vjeçar nuk zhvillon një përballje në ring që prej gushtit të vitit të kaluar, kur mundi në Las Vegas me “KO teknik” kampionin e arteve marciale mikse Conor McGregor, sfidë nga e cula fitoi 300 milionë dollarë.

Floyd Mayweather ne eventin e “All Star Game”

Mëngjesin e nesërm do të zhvillohet përballja klasike e yjeve të NBA-së, ku nga njëra anë do të jenë basketbollistët e përzgjedhur nga LeBron James si Kevin Durant, Russell, Westbrook e Paul George. Ndërsa nga ana tjetër, në ekipin e Stephen Curry, do të jenë të tjerë ikona të NBA-së si Klay Thompson, Draymond Green etj. Kjo përballje ka zëvendësuar sfidën klasike mes dy Konferencave, por pavarësisht ndryshimit të emërtimit, Floyd Mayweather do të jetë i pranishëm për të ndjekur këtë sfidë.

Floyd Mayweather me Tracy Morgan

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *