Matjet zyrtare kalojne me sukses per Xhoxhaj dhe Zefi
December 26, 2020
0 comments
Share

Matjet zyrtare kalojne me sukses per Xhoxhaj dhe Zefi

Kane perfunduar me sukseset matjet zyrtare per evinimentin e madh te boksit profesionist qe do të zhvillohet te dielen ne palestren “Karagaci” ne Peje. Labinot Xhoxhaj pesha e tij ishte 97 kg, kurse kundershtari i tij Tomas Lodi nga Hungaria 93kg. Kjo perballje eshte per titull Intercontinental.

Nga matjet tjera per titull, Edmond Zefi kishte 67.3 kg, kurse kundershtari i tij Zoltan Szabo nga Hungaria 67.5kg. Nga bokserat shqiptar ne matjen zyrate ishte edhe Alaudin Hasani i cili kishte peshe 72kg, kurse kundershtari i tij nga Uganda, Michael Obin 74kg. Promotori i eventit Muharrem Gjocaj u shpreh i kenaqur me disiplinen e boksiereve te tij dhe pret fitore.

“Jam i kenaqur me disiplinen e treguar gjate peshes zyrtare ku te gjithe ishin te kujdesshem. Te dielen presim nje parqitje te tyre te bukur ndaj spekatoreve qe do ta ndjekin nepermjet televizionit T7. Bokserat jane mire te pergatitur andaj presim vetem suksese. Ky spektakel nuk do ishte e realizueshme nese nuk do kishim mbeshtejte nga donatoret privat qe shpresoj se do jene me ne edhe ne vitin 2021”, tha Gjocaj. Cekim se evinemti ne fjale do te realzohet te dielen ne palestren KARAGACI ne Peje duke filluar ne ora 16:30.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *