Marija Bunteska Kampione e Ballkanit, Jusra fiton serish medalje
May 20, 2017
0 comments
Share

Marija Bunteska Kampione e Ballkanit, Jusra fiton serish medalje

Edhe Dita e dyte e kampionatit Ballkanik qe po zhvillohet ne Stamboll ka qen mjaft e suksesshme per KK Forca, pasi dy garues nga ky klub e qe garojne ne perfaqesuesen e Maqedonise kane fituar dy medalje. Kampione e Balkanit ariti te behet Marija Bunteska ne kata, kurse Jusra Ademi mori edhe medaljen e dyte ne kete eviniment ate te bronzet ne Kata. Trajneri i Maqedonise, Muarem Imeri, u shpreh shume i kenaqur me sukseset. “Dje fituam argjend dhe bronz kurse sot fituam ari dhe bronz. Pra deri tani 4 medalje qe per ne si klub kane rendesi te madhe. Kjo u arit pas punes se madhe qe bejme ne si grup”, deklaroi per Arena Ring, Imeri.

Nga ana tjeter, kampionja balknike Bunteska tha se po e realizon endren e saj. “Ende nuk po besoj se jam kampione e Balkanit. Kjo eshte merite e trajnerit tim dhe familjes qe me mbeshtesin shume. Tani une jam e motivuar shume andaj do vazhdoj me pune drejt arritjeve te qellimeve evropiane e boterore”, tha Bunteska.


Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *