Maqedonia në evropianin e Mundjes
May 1, 2017
0 comments
Share

Maqedonia në evropianin e Mundjes

Reprezentacioni i Maqedonisë në Mundje do të marri pjesë në Kampionatin Evropian në mundje për senior që do të mbahet në Novi Sad të Serbisë nga 2 deri më 7 maj.

Në këtë kampionat do të marrë pjesë mundësi shqiptar Elmedin Sejfullau, ndërsa së bashku me të janë edhe Vladimir Egorovi, Boban Savev dhe Mogamergaxi Nurov. Katër reprezentuesit e Maqedonisë do të jenë nën udhëheqjen e seleksionuesit Lulzim Vrenezi, ndërsa pjesë e ekspeditës do të jetë edhe drejtori sportiv Strasho Gligorov.

 

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *