Maqedonia me pesë xhudistë në botërorin në Kroaci
October 19, 2017
0 comments
Share

Maqedonia me pesë xhudistë në botërorin në Kroaci

Pesë xhudistë do ti mbrojnë ngjyrat e Maqedonisë në kampionatin botëror për junior që ka filluar në Zagreb dhe e njejta do të zgjat pesë ditë. Ne listën e seleksionuesit gjenden: Arbresha Rexhepi (-52kg), Berna Sherifovska (-57kg), Hamza Jashari dhe Borce Angelov në 66 kg dhe Artan Rushiti (-73kg).

Ndryshe, Rexhepi në xhiron e parë do të takohet me Salimata Fofana,Berna do të ndeshet me Ana Marija nga Rumonija, kurse nëse e mposht këtë do të ballafaqohet me Gofran Helifi nga Tunisi. Jashari do të takohet me Bashiq nga Kroacia, kurse Rushiti do të ketë kundërshtar francezin Javad

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *