Maqedonia me 8 medalje nga Kampionati ballkanik ne mundje
November 3, 2017
0 comments
Share

Maqedonia me 8 medalje nga Kampionati ballkanik ne mundje

Nga Murska Sobota e Sllovenise po vijne lajme te shkelqyeshme, me ç’rast ekipi i Maqedonise ne mundje arriti rezultat historik, duke u shpallur kampion i Ballkanit ne konkurence ekipore, me gjithsej 77 pike te grumbulluara, nje me shume se Rumania ne vend te dyte dhe 13 me shume se Bullgaria e trete.

Te prire nga trajneret Sufijan Ismaili dhe Davor Tasev, femijet tane fituan gjithsej tete medalje, me crast dy perfaqesues te Maqedonise ishin kampion, tre nenkampion dhe poaq te bronzte.

Eshte ky nje sukses i jashtezakonshem, i cili e shperblen punen e palodhme te kryesise te Federates se mundjes te Maqedonise, me ne krye kryetarin e saj Betim Vrenezi.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *