Maqedonia e veriut me katër boksier në KE
November 24, 2020
0 comments
Share

Maqedonia e veriut me katër boksier në KE

Nga 25 nëntor deri më 2 dhjetor në Sofje, Bullgari, do të mbahet Kampionati Evropian i boksit për Kadet, ku Maqedonia e Veriut do të performojë me katër boksier: Petar Arsovski – 46 kg, Enis Aliu – 54 kg, Beqir Limani – 57 kg dhe Qemal Fetahi – 60 kg.

Sipas stafit teknik të Maqedonisë, boksierët e tyre po ndihen mirë dhe presin suksese. Njëri prej atyre që prêt rezultat është edhe djaloshi i talentuar nga Ohri, Enis Aliu i cili thotë se në Bullgari po shkon i përgatitur maksimalisht dhe se prêt rezultat pozitiv.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *