Malsor Tafaj nokauton kundërshtarin dhe fiton titullin
June 11, 2018
0 comments
Share

Malsor Tafaj nokauton kundërshtarin dhe fiton titullin

Gjatë fundjavës në Winterthur u zhvillua evinimenti i madh i sporteve luftarake ku u paraqit edhe kosovari, Malsor Tafaj i cili me plot meritë erdhi deri tek titulli kampion i Zvicrës, duke mposht me KO për 30 sekonda kundërshtarin e tij David Pilon. Tafaj pas garës për agjencinë për sporte luftarake “ArenaRing” tha se ndihet krenar që erdhi deri tek ky sukses. “ Ky është titulli im i parë në shtetin e Zvicrës dhe jam shumë i gëzuar. Në këtë përballje tregova se jam në formë të mirë dhe besoj se kështu do të vazhdoj deri në fund të vitit ku më presin edhe disa ndeshje”, deklaroi Malsor Tafaj, i cili jeton dhe ushtron në Gjermani.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *