Maloku përplaset me Kordën për titullin GBU
February 14, 2018
0 comments
Share

Maloku përplaset me Kordën për titullin GBU

Boksieri nga Vushtrria Kamer Maloku që jeton dhe vepron në Karlsruhe të Gjermanisë, do të boksoj për titullin e mjeshtrit të Europës GBU në Rastatt kundër Attila Korda.

Korda ka 20 luftëra në karrierë profesionale, 13 fitore dhe 7 humbje.

Meçi do të zhvillohet në qytetin Rastatt afër Karlsruhe në  Altrheinhalle Plittersdorf (19.00). Halit Nezaj menaxher i mediave dhe marketingut për Kamer Malokun thotë: “Gjatë karrierës së kundërshtarit të Malokut  e kam përcjell në meçe live, është një boksier jo edhe aq i fortë për fitore, duke e njohur Malokun që synon edhe titujt e tjerë në vazhdim”. Nezaj thotë se “unë i kam zgjedhur disa boksier dhe kikboksier të veçantë që i menexhoj në media dhe marketing vetëm ata që ja vlejnë  sepse është me të vërtet një mundi i madh e njëri nga ata është edhe boksieri Kamer Maloku.  Unë besoj që ky boksier do ec rrugën ngadalë dhe me hapa të sigurt si Shefat Isufi me fitore të njëpasnjëshme. Maloku është i përgatitur shumë mirë fizikisht dhe psikikisht për këtë titull. Ky titull do i hap rrugët për titujt tjerë dhe për atë ka një rëndësi të fitohet në natën 17 marsit.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *