Majlinda shpërthen, e hodhi në tokë gjermanen
February 22, 2019
0 comments
Share

Majlinda shpërthen, e hodhi në tokë gjermanen

Kampionia olimpike, xhudistja Majlinda Kelmendi (- 52 kg), e ka nisur fuqishëm garën në Grand Slam, që po mbahet në Dyseldorf të Gjermanisë.

Majlinda me mjeshtri, me ippon e mposhti gjermanen Verene Thumm. Me një fjalë, Majlinda shpërthen, e hodhi në tokë gjermanen një minutë e 21 sekonda pa përfunduar koha e rregullt. Eleudis Valentim nga Brazili është kundërshtare e Majlindës në çerekfinale. Majlinda është në formë të lartë dhe pretendon medaljen e artë, njëkohësisht edhe pikë të reja olimpike për Lojërat Olimpike – “Tokyo 2020”.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *