Majlinda Kelmendi gjunjëzon edhe zviceranen
January 24, 2019
0 comments
Share

Majlinda Kelmendi gjunjëzon edhe zviceranen

Majlinda vazhdon rrugëtimin fuqishëm drejt finales sl madhe, e cila e mposht edhe zviceranen Fabienne Kocher. Krenaria jonë fiton me ippon. Majlinda kualifikohet në gjysmëfinale. Kampionia olimpike takohet me Andreea Chitu nga Rumania.

Krenaria e kombit shqiptar, kampionia olimpike, xhudistja Majlinda Kelmendi (-52 kg), e fillon me fitore garën e parë për vitin 2019 në Grand Prix të Tel Avivit të Izraelit.

 Ajo triumfoi në përballje me gjeorgjianen Tetiana Geolevytska-Shukvani dhe vazhdon rrugëtimin drejt finales së parë për edicionin e ri. Majlinda fiton me ippon. Kelmendi tanin sfidohet nga zvicerania Fabienne Kocher.

Po ashtu synon pikë të reja olimpike dhe faktikisht edhe të artën në këtë garë prestigjioze.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *