Maia luan për rekordin, por ka përballë luftëtarin më të frikshëm të MMA-së
May 18, 2018
0 comments
Share

Maia luan për rekordin, por ka përballë luftëtarin më të frikshëm të MMA-së

UFC do të debutojë në Kili të shtunën me UFC Fight Night 129, që do të zhvillohet në Movistar Arena të Santiagos.

Eventi kryesor do të jetë i zjarrtë dhe i shumëpritur mes dy luftëtarëve të peshës “welter” Demian Maia dhe Kamaru Usman.

Maia, në rast fitoreje, do të barazonte rekordin e fitoreve në UFC. Por ka përballë një nga luftëtarët më të frikshëm të këtij sporti. Usman e ka shumë të vështirë të gjejë kundërshtarë në peshën e tij për shkak se shkatërron këdo që i del përpara.

Por Maia është një luftëtar ndryshe. Mbase jo në këmbë, por në tapet. Ai është një nga specialistët më të mëdhenj të Jiu Jiutsu-s në UFC, dhe mund të krahasohet vetëm me Brian Ortega ose Mackenzie Dern.

Por Usman është një mundës me eksperiencë, e cila e lejon të luftojë me qetësi në këmbë, dhe ka një fuqi nokauti të madhe.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *