Luzha vazhdon me sukseset në Austri, por Raif Musa reagon
June 28, 2018
0 comments
Share

Luzha vazhdon me sukseset në Austri, por Raif Musa reagon

Medalisti  evropian dhe Ish kikbokseri i Kastriotit të Ferizajt, Bleron Luzha, nuk ka të ndalur as në Austri ku tani po jeton dhe vepron. Ai në fundjavë ka pasur ndeshjen e radhës ku edhe ka mposhtur kundërshtarin e tij me K.O. në raundin e parë dhe kjo ka gëzuar shumë edhe ish trajnerat e tij në Ferizaj ku njëri prej tyre Raif Musa, madje ka shkruar në fb e tij fjalë miradije por edhe kritike ndaj disa drejtuesve që po ua shohin sherrin.

“Krenar me sukseset e Luanit Bleron Luzha,që po dridh arenat ndërkombëtare në Kickboks. Përndryshe,Bleron Luzha tri vite rresht ka qenë Kampion i Kosovës në Kickboks,dhe vitin e kaluar në Kampionatin Evropian për Junior në Kickboks e kishte rrëmbyer Medaljen e Bronzit,por asnjëherë nuk u përkrah dhe nuk u ftua as për një minutë të vetme nga përgjegjësit për sport,përkundrazi u injoruan rezultatet e tij. Pra ky është realiteti i hidhur,që ne si trajner humbëm një garues të shkëlqyer në të cilin investuam 4 vite të tëra,dhe në fund mbron ngjyrat e Austrisë si garues i gatshëm,për shkak se politikanët tanë vrapojnë vetëm pas interesit të tyre personal dhe injorojnë dhe nënvlerësojnë punën tonë me të rinjtë!”, thotë Musa, transmeton agjencia për sporte luftarake “ArenaRing”.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *