Nga Lada në Ferrari, këto janë makinat e Khabibit (FOTO)
January 2, 2020
0 comments
Share

Nga Lada në Ferrari, këto janë makinat e Khabibit (FOTO)

Luftëtari i MMA Khabib Nurmagomedov nuk është një nga ata sportistë që mburret me makinat e tij të shpejta dhe të shtrenjtë, por njihet si një person që zotëron disa makina të bukura.

Më poshtë keni një listë të makinave që janë përdorur nga kampioni i botës në peshën e lehtë të UFC.

Lada Prioria

Lada Prioria, një makinë kompakte dhe ekonomike, ishte e para e përdorur nga Khabib. Megjithatë, ai e përdori vetëm për një kohë të shkurtër dhe e shiti për të paguar seancat e stërvitjes në MMA, diçka që ia vlejti.

Mercedes Benz W124 300E

Kjo ishte makina e dytë e tij. Khabib njihet si një admirues i kompanisë Mercedes dhe është parë në disa makina të tilla. Fatkeqësisht, një aksident shkatërroi këtë makinë.

Ferrari California

Khabib i ka dhënë Ferrari California-s disa herë. Megjithatë, nuk është e qartë nëse është në pronësi të tij si makinë.

BMW Seria 6

Ai ka blerë dy makina të tilla pasi u bë kampion bote dhe kishte mundësinë financiare për t’i blerë. Ai ka harxhuar shumë për këto, por nuk dihet modeli ekzakt i këtyre BMW-ve.


Mercedes-AMG GT

Një miliarder rus ia ka bërë dhuratë këtë makinë nga një kompani e cila admirohet nga luftëtari rus. Modeli S Class i kompanisë gjermane vjen me një motor V8.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *