“LUFTA E FUNDIT E MUSTIT” – PROGRAMI, 9 qershor 2018
May 14, 2018
0 comments
Share

“LUFTA E FUNDIT E MUSTIT” – PROGRAMI, 9 qershor 2018

 

Mustaf Kicaj do të bëjë luftën e fundit në karrierë në rregullat Muay-Thai – 5 raunde me nga 3 minuta dhe e gjithë kjo në palestër të hapur!! Pra për herë të parë do të organizohet një “Open air Thaiboxgala” në Winterthur.

Biletat tani më janë në dispozicion në Ticket Corner grantet http://www.ticketcorner.ch/tickets.html?fun=erdetail&affiliate=TCS&doc=erdetaila&erid=2188598 –

Çmimet: 20, 40, VIP 100, (tre reshta të parë). Blini tani biletën tuaj sepse në ditën e ndeshjes të njëjtat do jenë më shtrejt për 15  CHF!

Biletat janë gjithashtu në dispozicion në çdo counter SBB ose MANOR dhe COOP.

Ne shtandet që do vendosen jashtë do keni pije dhe ushqim si sallam i pjekur në skarë, hot dog etj si dhe të pranishëm do jenë dhe ekipi i ZERMAT qebap Technikumstr.42, 8400 Winterthur që do të na përgatisë qebape shumë të shijshme. Nga ana tjetër, ju njoftojmë se prezent gjatë këtij evenimenti do jetë edhe fotografisti me famë botërore Sapao PHOTOGRAPHY së bashku me Bobi Pix të cilët do marrin pamje të fuqishme nga ky aktivitet dhe të njëjtat më pas edhe do i paraqesim.

Përsëri do të kemi 5 luftëtarë nga shkolla “Thaibox Winterthur MUSTI-Gym” dhe shumë luftëtarë të tjerë të mirë. Në ora 16:00 do të fillojmë spektaklin me luftërat fillestare (Klasa C) si dhe me garues pak më të avancuar (Klasa B) të cilët do ndeshen me mbrojtëse. Në ora 18:00 do të fillojmë me gjysmë profesionist dhe nga ora 20:00 deri në ora 23:00 me luftëtar profesional.

Ndeshja e fundit e kampionit të botës, Mustaf Kicaj është parapa ndërmjet orës 21:00 e 22:00.

Poashtu në këtë program të pasur do keni mundësi të ndiqni edhe Brian (Rachan Goldrank), i cili është kthyer në Zvicër pas një qëndrimi 7- vjeçar në Tajlandë. Ai do ndeshet në rregullat e Muay Thai 5 raunde, me 3 min (-72kg) lufta për titullin evropian profesionale, me një luftëtar i fortë i pamposhtur nga Franca !! Gjithashtu do paraqiten edhe shumë luftëtarë të tjerë, si RICO GIGER (RAMBA) i cili do të luftoj për titullin kampion të botës profesionale -76 kg në rregullat e K1. Për herë të parë do të kemi edhe KADRI MURSELI nga Franca si një luftëtar, ai do të luftojë për titullin profesional evropian -77 kg sipas rregullave të K1. Për herë të parë në Zvicër, kosovari Kicaj do të luftojë 5 raunde nga 3 minuta për titullin kampion të Zvicrës profesionale në Muay-Thai. Poashtu do të ketë katër ndeshje gjysmë-profesionale me 5 herë 2 minuta në kategori të ndryshme në rregullat Muay Thai dhe K1 (Kickboxing).

Ju presim të na mbështetni

Mos harroni; Blini tani biletën tuaj sepse në ditën e ndeshjes të njëjtat do jenë më shtrejt për 15  CHF!

https://www.facebook.com/events/1908035852562790/?ti=icl

Për INFO dhe rezervime mundeni gjithashtu të kontaktoni në:

+41 79 696 96 91

 

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *