Luan Dreshaj krenar me Haxhi Krasniqin
June 4, 2018
0 comments
Share

Luan Dreshaj krenar me Haxhi Krasniqin

Boksieri më i suksesshëm shqiptar i të të gjitha kohrave Robin Haxhi Krasniqi e vazhdon historinë e sukseseve me fitimin e titullit më të lashtë të Evropës dhe me fitoren e 48 në gjithsejt 53 duele 

Fitorja ndaj ish-kampionit (interim) të botës Stanislav Kashtanov e vërtetojë edhe njëherë cilësinë e Haxhiut i cili pa asnjë duel amator të sporteve luftarake si shembulli i vetëm në botë po i korrë këto suksese.

“11 vite bashkpunim në mes meje dhe Haxhiut u kurorëzuan me titullin EBU të Evropës. Pas fitores së shumë titujve tjerë erdhi edhe ky titull shumë i rëndësishëm dhe për këtë jam shumë i lumtur”, tha  Këshilltari,Luan Dreshaj.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *