LORIANA KUKA: NUK KAM PRITUR SE DO TA FITOJ TË BRONZTËN
June 25, 2019
0 comments
Share

LORIANA KUKA: NUK KAM PRITUR SE DO TA FITOJ TË BRONZTËN

Xhudistja e re, Loriana Kuka ia ka sjell edhe një medalje Kosovës, pasi ka fituar të bronztën në Minsk të Bjellorusisë.

Pas dy medaljeve të fituara në ditën e shtunë, Kosova, dje, ka shtuar edhe një medalje  në Lojërat Evropiane.

Xhudistja jonë mposhti gjermanen Luise Malsahn, përmes repesazhit në kategorinë deri në 78 kilogramë.

Pas ballafaqimit garuesja jonë ka folur për RTK-në duke dhënë se nuk e kishte pritur që do të merrte ndonjë medalje.

“Nuk kam pritur fare të fitoj medalje, kam pritur mbase vendin e pestë apo shtatë. Në luftë për medalje kam qenë duke humbur në 30 sekondat e fundit. Kam bërë rikthim dhe kam fituar me ippon, ka qenë një ndjenjë jashtëzakonisht e mirë. Kur e kam parë reagimin e publikut dhe Tonit jam gëzuar. Momenti me Tonin ishte shumë i bukur dhe kurrë nuk do ta harroj”, ka theksuar Loriana.

Ndryshe, medalje të artë ka fituar Majlinda Kelmendi ndërsa të argjendtë, Nora Gjakova.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *