Liridon Fazliu fiton “Flemish Title”
October 14, 2021
0 comments
Share

Liridon Fazliu fiton “Flemish Title”

Liridon Fazliu, djaloshi me prejardhje nga Vushtrria por që jeton dhe vepron në Belgjikë gjate fundjavës ka arritur deri tek titulli i tij i pare në karriere “Flemish Title” duke e mposht me pikë boksierin me prejardhje nga Italia por që jeton në Belgjikë, Angelo Turco. Me suksesin e arritur kosovari ka qen shume i kënaqur dhe tani atij po i jepet mundësia te ndeshet edhe për titull Belgjike.

Si po ndihesh tani me titullin e fituar ?

Jam shumë krenar me titullin e fituar dhe ishte një nate me emocione të ndryshme si për mua ashtu edhe për familjarët e miqtë.

Sa ishte e vështire për te fituar ketë ndeshje ?

Angelo Turco ishte një kundërshtar shumë i fort qe ishte ish kampon i Evropës dhe me duhej koncentrim maksimal për 8 raundet.

Kujt po ja dedikoni ketë titull ?

Titullin po ja dedikoj së pari vetvetes pasi para 5 vite kur kam filluar me ketë sport dhe kjo ka qen ëndrra ime, mandej normal edhe familjes, shoqërisë, trajnerit, kolegëve edhe gjithë shqiptarëve.

Planet e juaja pas kësaj ndeshje ?

Pas këtij titulli mua me jepet shansi per tu ndesh për titull Belgjike dhe këtë dua ta realizoj ne vitin e ardhshe, poashtu dua te mbaj edhe rekordin pozitiv pa asnjë humbe.

 Sa ishte mbështetja për ketë përballje ?

Mbështetja ishte fenomenal si ne palestër ashtu edhe jashtë saj dhe jam krenar shume qe po kam përkrahje.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *