Liga rajonale me Maqedoninë e Veriut por pa Kosovën
March 22, 2021
0 comments
Share

Liga rajonale me Maqedoninë e Veriut por pa Kosovën

Gjatë kësaj fundjave në Zagreb (Kroaci), në një takim pune u takuan drejtuesit e Federatave të Boksit të Evropës  Juglindore apo vendeve të dala nga ish Jugosllavia.

Probleme më të mëdha për nisjen e garave kanë vendet e vogla si Maqedonia, Mali Zi dhe Sllovenia,që nuk kanë boksier për plotësimin e të gjitha kategorive tek seniorët.

Këta u morën vesh që Liga rajonale e boksit amator të nis në qershor ose më së voni në korrik të këtij viti.

Përfaqësues të Maqedonisë në këtë takim ishin Faton Salihu (nënkryetar) dhe Branko Ilievski (sekretar I përgjithshëm).

Sikurse dy vjet më parë edhe në këtë sezone klubet kosovare apo përfaqësuesja e Kosovës në boks nuk do të marrin pjesë në garat e kësaj lige rajonale.

Cekim se Salihu kishte disa takime me drejtuesit e larte te federatave si dhe biseda me disa ish kampion evropian dhe botëror qe gjithashtu ishin pjese e këtij takim pune.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *