Licencohet Muamer Abdullahu nga “ShkupiGYM”
June 3, 2017
0 comments
Share

Licencohet Muamer Abdullahu nga “ShkupiGYM”

Sot në hapësirat e Fakultetit të Kulturës Fizike në Shkup u bë promovimi i gjeneratës së parë të trajnerëve të licencuar në sportin e Fitnessit dhe Bodybuildingut nga ana e BBFFM -së ,që është e njohur dhe përkrahur nga IFBB dhe Agjencia për Rini dhe Sport .

Njëri prej atyre që fituan këtë licencim është edhe Muamer Abdullahu nga ShkupiGym.

“Të gjithë kandidatët u vlerësuan për njohurit e tyre që i posedojnë dhe të njëjtat i certifikuan para komisionit që ishte i përbëre nga Profesor te Fakultetit të Kulturës Fizike , njerëz të kualifikuar nga fusha e Mjekisë Sportive dhe kryesis së Federatës të Bodybuildingut dhe Fitnessit të Maqedonisë , ku në mesin e gjithë këtyre kandidatëve isha i vetmi shqiptar dhe më i ri në moshë”, tha Abdullahu.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *