Lenox Lewis, Klitschkos: Mbaje kokën lart vëlla
April 30, 2017
0 comments
Share

Lenox Lewis, Klitschkos: Mbaje kokën lart vëlla

Legjenda e boksit britanik Lennox Lewis në reagimin e parë pas përfundimit të ndeshjes ndërmjet Anthony Joshuas dhe Wladimir Klitschkos, ka zgjedhur të lavdërojë Klitschkon, para bashkëkombasit të tij britanik, Joshuas.

Edhe pse Joshua e fitoi duelin ndaj Klitschkos me nokaut në raundin e 11-të, Leëis ka mbetur i mahnitur nga “zemra e madhe” që Klitschko e ka shfaqur në duel.

“Sa shumë zemër ka shfaqur Klitschko në këtë luftë? Duhet ta respektojmë këtë. Mbaje kokën lartë vëlla”, ka shkruar Leëis në rrjetin social Twitter.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *