Latifi pret ta mbyllë vitin me fitore dhe t’i afrohet titullit
December 25, 2018
0 comments
Share

Latifi pret ta mbyllë vitin me fitore dhe t’i afrohet titullit

Ilir Latifi shpreson të mbyllë vitin me stil dhe kështu të bëjë hapin e madh para drejt sigurimit të një lufte për titull në kategorinë gjysmë të rëndë të UFC-së, serisë më të madhe të Arteve Marciale të Përziera (MMA).

Latifi do të luftojë në meçin e katërt më të rëndësishëm të ngjarjes UFC 232 që do të mbahet më 29 dhjetor në SHBA.

Latifi është shqiptari i vetëm në UFC. Ai përballë do të ketë Corey Andersonin.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *