Latifi i gatshëm për përballjen me Volkan Oezdemir
July 30, 2019
0 comments
Share

Latifi i gatshëm për përballjen me Volkan Oezdemir

Më në fund do të zhvillohet përballja në mes të Ilir Latifit dhe Volkan Oezdemir në kuadër të UFC 153.

Përballja në mes të dy luftëtarëve të arteve marciale të përziera ishte paraparë që të zhvillohej më 1 qershor, por për shkak të lëndimit që pësoi Latifi, ajo është shtyrë më 10 gusht.

Më 30 maj ishte bërë e ditur se Latifi ka pësuar lëndim në shpinë, për ta caktuar tani përballjen më 10 gusht.

Boksieri shqiptar bëri të ditur se ai është i gatshëm për përballjen ndaj Volkan Oezdemir, e që ka kërkuar përkrahjen e tifozëve të tij.

“10 gusht – Shihemi në Uruguai”, ka shkruar Latifi në llogarinë e tij në Twitter.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *