Ky ishte shikimi i ashpër i Aziz Salihut
July 21, 2017
0 comments
Share

Ky ishte shikimi i ashpër i Aziz Salihut

Kjë fotografi sa një mijë fjalë e vitit 1980! Në fotografi është ish boksieri i mirënjohur Aziz Salihu, aktualisht kryetar i KBOX Prishtina.

Nuk dihej se në cilin vend është kjo palestër, por shihet ‘Zizi’ në petkun e reprezentacionit të shtetit që nuk ekziston më, Jugosllavia.

‘Zizi’ është i pari dhe me një shikim paksa të ashpër, buzët pothuajse të kafshuara, por nuk dihet arsyea, sigurisht në emocione para meçit të asaj kohe. Fituesi i medaljes së bronztë olimpike në vitin 1984, kujton at periudhë me krenari.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *