Ky është idhulli i Ramush Haradinajt
April 25, 2019
0 comments
Share

Ky është idhulli i Ramush Haradinajt

Viteve të fundit, jemi mësuar që kryeministrin aktual të vendit, për shkak të kaluarës së tij në luftë por edhe pas luftës ta shohim si njeri të famshëm e fuqishëm, por, a e keni ditur se edhe njerëzit të cilët mendojmë që janë të fortë e shumë të famshëm, kanë persona që i idollozojnë e i kanë motiv për të bërë më shumë.

I tillë për kryeministrin Ramush Haradinaj ka qenë dhe vazhdon të mbetet mbreti i karatesë për shqiptarët, kampioni botërorë në këtë sport, pra Enver Idrizi.

Se fundi, kryeministri Haradinaj e ka pritur në takim idhullin e tij, të cilit edhe në takim ia ka thënë atë se:

“Je dhe do të mbetesh krenari e gjithë shqiptarëve, për vete të kam pasur idhull gjatë kulmit tuaj në sportin të cilin e përfaqësoni. Edhe tash që jemi bashkë më kujtohen kohët kur me krenari kemi thënë se edhe ne shqiptarët e kemi një të fortë, e kemi kampionin e botës Enver Idrizin”, ka thënë Haradinaj.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *