Ky është babai i njeriut më të fortë në Kosovë
August 14, 2017
0 comments
Share

Ky është babai i njeriut më të fortë në Kosovë

Bujar Muli si zakonisht përkujdeset për befasi të shumta sidomos po punon me zell të shtuar që brenda një periudhe të shkurtër të thyejë edhe një rekord.

Ai është i njohur jo vetëm në Kosovë si njeriu që ndal me duart veturën pavarësisht sa i jep gaz apo që ngritë me shpinë traktorin ose me gjoks shtynë pesë veta që janë të gjithë të rreshtuar në njërën anë. Ai nga postuar një foto me babain e tij duke pirë çaj dhe seç merret vesh ai e mbështetë në çdo aktivitet sportiv. “Nuk ka kënaqësi me të madhe se sa të pish çaj me babë”, shkruan Muli.  Babi i tij quhet Ferat Muli, ka qenë futbollist i njohur i Kosovës së Vushtrrisë, ndërsa me profesion është profesor i gjuhës angleze. Ferati ka qenë mbrojtës i jashtëzakonshëm.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *