”Kushtrimi” fitoi 8 medalje në “Kërçova Open”
April 24, 2017
0 comments
Share

”Kushtrimi” fitoi 8 medalje në “Kërçova Open”

Të dielën, në Kërçovë u mbajt turneu tradicional në karate “Kërçova Open 2017”, në të cilën mori pjesë edhe klubi i karatesë “Kushtrimi” nga Hasanbegu i Shkupit, të cilët u kthyen me 8 medalje. Me medalje ari u stolis Pashtrik Avdiu, Ndërsa, karateistët e tjerë fituan medalje bronzi dhe ata janë: Lina Asipi (kata, 2007), Alem Asipi (kata, 2005), Medin Dema (kata, 2003), Hadis Fejzullahu (lufta, 2005,-45 kg), Albion Hamiti (lufta, 2006, -40 kg), Azra Abdullahu (14-15 vjeç, lufta, -55 kg) dhe Erxhan Asani (lufta, 2007, -30 kg).

 

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *