Kushtrimi fitoi 5 medalje në Gjilan
October 30, 2017
0 comments
Share

Kushtrimi fitoi 5 medalje në Gjilan

Klubi i karatesë “Kushtrimi” nga Hasanbegu i Shkupit ka marrë pjesë në turneun ndërkombëtar “Katana Open 2017” në Gjilan të Kosovës. Ata kanë garuar me 6 karateist në disiplinën luftë dhe kata. Kushtrimi arriti 5 medalje, prej tyre dy të arta, një të argjendtë dhe dy të bronzta.
Ja rezultatet:
Xhejlan Jahiu, 2004, lufta, +49 kg, vendi i parë dhe kupë.
Emir Ramadani, 2006, lufta, -40 kg, vendi i parë dhe kupë.
Azra Abdullahu, kadete, lufta, -54kg, vendi i dytë.
Medin Dema, kadet kata, vendi i dytë.
Rexhep Rushiti, 2006, lufta, -35 kg, vendi i tretë.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *