Kur Mehmeti goditi mu në ballë Draganin!
October 4, 2017
0 comments
Share

Kur Mehmeti goditi mu në ballë Draganin!

Historia e lavdishme e klubit të boksit Prishtina nuk harrohet kurrë. Prishtina ka qenë pesë herë kampion dhe gjashtë nënkampion të shtetit që nuk ekziston më, Jugosllavia. një foto e rrallë e Mehmet Bogujevcit, nënkampion i botës në vitin 1978 në boksin amator, shihej në një meç me Dragan Perunoviqin, gjatë fundviteve të 70-ta.

Bogujevci ka pasur mjeshtri dhe më së miri shihej në foto se si e goditi mu në ballë Draganin.  Gjeneratat e vjetra shumë herë emocionohen e mbushen që besa edhe me lot në sy kur kujtojnë gjeneratën e artë të Prishtinës.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *