Kuka: Sportistët kanë nevoj për lëvizje përpara
April 29, 2020
0 comments
Share

Kuka: Sportistët kanë nevoj për lëvizje përpara

Pandemia e koronavirusit ka bllokuar totalisht aktivitet sportive në Kosovë.

Për këtë i zëshëm ka qenë trajneri më i suksesshëm kosovar, Driton Kuka.

Kuka ka reaguar sërish nëpërmjet rrjetit social “Facebook”, ku është shprehur se pas paralajmërimit tël lirimit të masave duhet të ketë edhe lëvizje për sportin.

“Një model interesant dhe goxha serioz në këtë drejtim e ka ba Kroacia,apel kompetentëve që në koordinim me Ministrinë e Sportit,KOK dhe federatat sportive të ketë një plan të qartë e gjithëpërfshirës nê këtë drejtim”, shkruan ndër tjerash Kuka.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *