Kuka: Nora – njëra nga pretendentet serioze për medalje në Lojërat Olimpike!
January 24, 2020
0 comments
Share

Kuka: Nora – njëra nga pretendentet serioze për medalje në Lojërat Olimpike!

Kryetari i Federatës së Xhudos së Kosovës, Agron Kuka, e ka vlerësuar lart medaljen e bronztë të Nora Gjakovës (-57 kg), e cila e fitoi në garën e fortë Grand Prix në Tel Aviv të Izraelit.

“Nora garoj në Grand Prix në Tel Aviv dhe pat një paraqitje shumë të mirë duke u bazuar edhe në konkurrencën e jashtëzakonshme në këtë garë.

Nora dëshmoj se është njëra nga pretendentet serioze për medalje në Lojërat e sivjetme Olimpike!

Në këtë garë ajo fitoj 350 pikë olimpike dhe me këtë forcon pozitën për normë!”, tha Ku

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *