Kuka: Kemi mundur të kthehemi me dy medalje të arta, por rusët na vodhën
June 27, 2019
0 comments
Share

Kuka: Kemi mundur të kthehemi me dy medalje të arta, por rusët na vodhën

Kosova fitoi tri medalje në Lojërat Evropiane që u zhvilluan në Minsk të Bjellorusisë.

Nora Gjakova për pak nuk ia doli të fitojë medaljen e artë, pasi u mposht nga rusja, Daria Mezhetskaia, në finalen e kategorisë -57 kg.

Në një emision trajneri Driton Kuka ka zbuluar se Nora Gjakovës i është vjedhur medalja e artë, pasi sipas tij luftën në finale e ka fituar kosovarja.

Gjyqtarët e kan favorizuar rusën duke mos ia numëruar një pikë xhudistës tonë.

Kjo ka ndodhur për shkak se rusët kanë ndikim të madh në federatën evropiane të xhudos, dhe dy medalje të arta për Kosovën do të ishin shumë.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *