Kuka: Javë e ngjeshur
July 25, 2017
0 comments
Share

Kuka: Javë e ngjeshur

Përzgjedhësi i kombëtares së Kosovës në xhudo, Driton Kuka, deklaroi se do të kenë një javë të ngjeshur: “Javë e ngjeshur e xhudos. 1. Në Pejë mbi 100 garues në Kamp nga 10 shtete!
2.Distria e Akili në Lojërat Frankofone në Bregun e Fildishtë në Abigjan, nesër garon Distria Krasniqi e pasnesër Akil Gjakova. 3. Ndërsa në Gyor të Hungarisë në Lojërat Evropiane për të rinj këtë javë garojnë Selim Berisha 66 kg, Arbër Kullashi 73 kg si dhe adutët për medalje Shpat Zeka 90 kg dhe Laura Fazliu 63 kg! Suksese garuesve tonë në gara e stërvitje!”.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *