Kuka i zhgënjyer me paraqitjet në Baku: Nuk shkohet vetëm për fotografi
July 24, 2019
0 comments
Share

Kuka i zhgënjyer me paraqitjet në Baku: Nuk shkohet vetëm për fotografi

Driton Kuka ka shprehim zhgënjimin e tij me paraqitjet e lojtarëve të rinj në Lojërat Evropiane në Baku.

Trajneri i xhudos ka pohuar se deri më tani sportistët patën performancë të dobët duke përfshirë edhe Erza Muminoviqin, e cila pësoi humbje në xhiron e parë.

“Në Baku po mbahen EYOF ose Lojërat Evropiane për të rinj… Gara këto të sportistëve të rinj 14-18 vjeç. Deri sot performancë e dobët e krejt sportistëve në të gjitha sportet përfshi edhe Erzen që llogaritej favorite për medalje. Kjo është alarmante se garuesit e rinj s’po ndërtohen si duhet në Kosovë. Për tjerat sporte se di por për Erzen e edhe disa garues të ekipit tim saktësisht e di shkakun dhe arsyen e paraqitjes shumë të dobët! Sporti kulminant duhet jetë sportive 100 për qind përfshi këtu edhe daljet e shpeshtuara duke zvogëluar kështu fokusin për gara serioze! Përgjegjësi do kërkoj nga secili veç e veç,në ekipin tim!”, shkroi ai në Facebook.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *