Kuka flet për rezultatet e sotme të garuesve tanë në Evropian
April 21, 2017
0 comments
Share

Kuka flet për rezultatet e sotme të garuesve tanë në Evropian

Xhudisti Akil Gjakova (73 kg) dhe xhudistja Loriana Kuka (90 kg) janë eliminuar nga Kampionati Evropian që po mbahet në Varshavë të Polonisë. Driton Kuka, përzgjedhës i kombëtares së Kosovës, tha se për Lorianën ka qenë përvoja e parë. “Ekipi ynë përfundoj paraqitjen në Evropian! Dy medalje (e artë Majlinda Kelmendi, e bronztë Nora Gjakova), një vend i 7-të dhe një vend i 9-të, me dy fitore të Akil Gjakovës sot!

Loriana e Fjolla përvojën e parë në kësi niveli e përfunduan qysh në luftërat e para, realisht ju duhet ende për nivelin e tillë të garave! Distria dhe Akili sipas meje se kanë jap maksimumin, realisht kanë pasur mundësi më shumë, Distria pas humbjes në çerekfinale në luftë repesazh nuk ishte në nivelin e duhur njëjtë sikur Akili i cili fitoj dy lufta por në luftën e tretë luftoj dobët pa motiv për fitore! Megjithatë Kampionati më i suksesshëm në Histori të Kampionateve Evropiane kurdo herë në Sportin tonë! Drejt Tokios me shpresë për shumë Norma Olimpike!”, shkruan Kuka.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *