Kuka: Edhe atëherë kemi pretenduar medalje
May 18, 2017
0 comments
Share

Kuka: Edhe atëherë kemi pretenduar medalje

Përzgjedhësi i kombëtares së Kosovës, Driton Kuka, paksa kujton të kaluarën përkatësisht periudhën e vitit 2012, kur u mbajtën Lojërat Olimpike – ‘Londra 2012’, por atëherë xhudistja Majlinda Kelmendi (52 kg), kampione olimpike, përfaqësoi Shqipërinë.

“Olympic Chanel para Londrës ’12! Edhe atëherë kemi pretenduar medalje por ajo erdh katër vite më vonë!”, shkruan Kuka, përcjell gazeta kombëtare “Bota sot”.

Majlinda është krenaria e sportit mbarëkombëtar dhe njëherësh i solli medaljen e parë e të artë olimpike shtetit të Kosovës nga Lojërat Olimpike – “Rio 2016”.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *