Kthehen në Kosovë ata që dridhen Rusinë dhe Bjellorusinë!
June 25, 2019
0 comments
Share

Kthehen në Kosovë ata që dridhen Rusinë dhe Bjellorusinë!

Kur flitet për xhudo, të gjitha sportet në Kosovë duhet të ngritën në këmbë. Shteti me gardën kombëtare duhet gjithnjë, pra sa herë këta trima që kthehen nga shtetet e jashtme, t’i nderojë në mënyrën më të mirë.

Dritoni, Majlinda, Nora e Agroni

Tri medalje janë më shumë se medalje dhe që u fituan në një shtet që nuk do me pa me sy Republikën e Kosovës. është Bjellorusia! Krenaria jonë, kampionia olimpike Majlinda Kelmendi fitoi medaljen  artë në Lojërat Evropiane Minsk 2019, ndërsa Nora Gjakova të argjendtën në -57 kg dhe Loriana Kuka të bronztën në -78 kg!

“Armata e Kosovës” u kthye në vendlindje, emra të mëdhenj të sportit që dridhen Bjellorusinë dhe Rusinë, sidomos Majlinda që e mposhti në finale rusen Natalia Kuziutina.

Përzgjedhësi Driton Kuka së bashku me vëllaun Agron Kuka, kryetar i Federatës së Xhudos së Kosovës, kanë bërë një punë të shkëlqyer dhe sot e tëra bota iu rrinë në këmbë. Krejt në fund, nuk ke çka të komentosh me shumë për këta heronj të sportit, rezultatet e sukseset flasin për ta!

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *