KSI fiton duelin amator ndaj rivalit të tij në Youtube, Logan Paul
November 11, 2019
0 comments
Share

KSI fiton duelin amator ndaj rivalit të tij në Youtube, Logan Paul

KSI, emri i vërtetë i të cilit është Olajide “JJ” Olatunji fitoi meçin e shumëpërfolur amator ndaj rivalit të tij në YouTube, Logan Paul, me një fitore interesante të zhvilluar në Los Angeles.

26-vjeçari fitoi pas gjashtë raundesh me vendim të ndarë ndeshjen e zhvilluar në Staples Center ndaj rivalit të tij Logan Paul.

Dyshja u ndan me barazim në luftën e tyre të parë në Mançester, gushtin e kaluar, por KSI mori më të mirën ndaj rivalit të tij në këtë ndeshje të zhvilluar në Los Angles.

KSI fitoi 57-54 dhe 56-55 nga dy gjyqtarë, ndërsa Paul fitoi 56-55 nga gjyqtari tjetër, por që nuk i mjaftoi.

Të dy luftëtarët dolën duke u lëkundur nga raundi i parë me shumë pak shou dhe goditje midis tyre për raundet e hapjes.

KSI mendoi se e kishte hedhur Logan Paul në dysheme në raundin e tretë, por gjyqtari e vendosi atë si një rrëshqitje dhe jo si një goditje.

Britaniku ishte ai që u rrëzua në raundin e katërt me një goditje të fortë me të djathtën, por Paul u penalizua me pikë më pas, pasi e kishte goditur kundërshtarin sa ishte në tokë.

Lufta shkoi deri në raundin e gjashtë dhe në fund të dy njerëzit e famshëm të YouTube ishin të etur për të siguruar vendimin në favor të tyre.

 Tifozët e mbledhur iu dhanë luftëtarëve një ovacion të madh, por ata nuk preknin dorezat pas kambanës përfundimtare pasi ishin të hidhëruar.

Megjithatë, në fund Ata përfundimisht u përqafuan pasi vendimi erdhi në favor të KSI në Staples Center. /Telegrafi

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *