Kryetari, Visar Ganiu i priti kampionat e KK “Keiks”  
April 5, 2018
0 comments
Share

Kryetari, Visar Ganiu i priti kampionat e KK “Keiks”  

Kryetari i Komunës së Çairit, Visar Ganiu, sot në zyrën e tij ka pritur trajnerët e klubit Keiks si dhe fëmijët që para 1 jave fituan medalje në kampionatin e Maqedonisë me çka edhe e fituan të drejtën që të marrin pjesë në kampionatin ballkanik në Beograd që do të zhvillohet në fund të muajit në Beograd.

Në këtë takim kryetari i dëgjoj hallet që i prezantuan trajnerët, Elvir e Samir Kurtanoviç si dhe trajnerit kondicional, Avdyl Salihu, me çka u premtoj se në të ardhmen edhe do i mbështes sepse në klub ka shumë kampion , madje edhe individ që në të ardhmen priten edhe medalje evropiane e botërore. Në këtë takim nga fëmijët që i priti kryetari, ishin: Arta Bushi, Janina dhe Jon Dardhishta, Eliza, Omeri dhe Meldini.

 

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *