Krasniqi zgjedhet më e mira në Mastersin e Kinës
December 19, 2019
0 comments
Share

Krasniqi zgjedhet më e mira në Mastersin e Kinës

Distria Krasniqi javën që shkoi bëri që flamuri i Kosovës edhe njëherë të valvitet lartë në xhudo, kësaj here në Kinë.

Xhudistja e Kosovës arriti të fitonte medaljen e artë në Mastersin e xhudos në Qingdao të Kinës, për të mbrojtur titullin e fituar në vitin paraprak.

Medalja e artë Distrias i solli edhe 1800 pikë të tjera olimpike.

Federata Ndërkombëtare e Xhudos, ka shpallur Ipponin e Distrias në sfidën kundër Narantsetseg Ganbaatar më të mirin në Mastersin e Kinës.

IJF ka përzgjedhur pesë Ipponet më të mirë, dhe ai i Distrias u rendit në vendin e parë.

Insporti raporton se në kategorinë -48 kilogramë, Distria Krasniqi është ngjitur në pozitën e dytë në ranglistën botërore.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *