Krasniqi, Hetemi e Uldedaj me fitore e nisin vitin
February 4, 2018
0 comments
Share

Krasniqi, Hetemi e Uldedaj me fitore e nisin vitin

Tre boksierët shqiptar Robin Haxhi Krasniqi, Elvis Hetemi dhe Jurgen Uldedaj kanë triumfuar në Halle të Gjermanisë. Krasniqi (47-5, 16 KO) mposhti arriti ta mposht Grafkën (20-28-3, 9 KO) me vendim të gjyqtarëve  78-75, 78-75 dhe 77-75.

Kurse boksieri kosovar Hetemi (10-0, 8 KO) edhe njeher po tregon se është një boksier kualitativ në të cilin presim shumë dhe atë e dëshmoi edhe në duelin e tij ndaj  çekut Stanislav Eschner (7-6-1, 4 KO) ku e mposhti me vendim unanim. Kjo ishte ndeshja e 10-të në karrierën e tij në boksin profesionist dhe njëherësh fitorja e 10-të. Tetë nga fitoret, Elvisi i ka realizuar me nokaut

Ne fund, Jurgen Uldedaj (8-0, 2 KO) fitoi titullin e parë në karrierë. Ai mposhti çekun Jakub Synek (8-1-1, 2 KO) duke i shkaktuar humbjen e parë në karrierë.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *