Krasniqi ankohet se ia bënë me hile kundër Hartel
May 13, 2019
0 comments
Share

Krasniqi ankohet se ia bënë me hile kundër Hartel

Robin Krasniqi e humbi titullin e Evropës (EBU) pasi u mposht nga boksieri gjerman Stefan Hartel me vendim të gjyqtarëve.

Por skuadra e tij është ankuar se nuk është vendim i drejtë dhe se Krasniqit i është bërë me hile.

Ky është reagimi i tyre:

PASQYRA NGA EKIPI I KRASNIQIT:

Lufta e djeshme mes Robin dhe Stefan Härtel u quajt Beteja e Vitit nga EBU dhe kjo na bën shumë krenarë përsëri, por ne do të dëshironim të shprehim këtu pas një analize intensive të videove se vendimi definitivisht nuk ishte i drejtë! Ne numëruam çdo pikë të vetëm në çdo raund dhe kemi një barazim 114: 114.

Ne e dimë se Robin nuk ka treguar luftën e tij më të mirë dje, sidomos pasi qarjes dhe rrjedhjes së gjakut e pamundësuan atë të bënte 11 raunde, por ai patjetër fitoi 6 raunde dhe kjo është e mjaftueshme për të mbrojtur titullin! Stefan Härtel ka gjithë dashurinë time, pavarësisht nga një performancë e mirë e përgjithshme dhe edhe pse ne e trajtojmë atë, jo një kampion evropian!

Në raundet, të cilat ju mund të jepni Stefan, ka ende 2 deri në 3 raunde, të cilat ishin edhe shumë të ngushtë! Duke pasur parasysh se Robin ishte kampion i mbrojtur dhe boksieri shtëpiak, nuk do të kishte qenë një mrekulli nëse Robin kishte fituar gjithashtu, por këtu vëmë re se gjyqtarët kanë dhënë titullin në mënyrë të qartë sfiduesit!

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *