Kosovarja, Genta Lahi, triumfon në “Polish Open”
October 17, 2017
0 comments
Share

Kosovarja, Genta Lahi, triumfon në “Polish Open”

Karateistja kosovare por që jeton dhe ushtron në Danimarkë, Genta Lahi po shkëlqen në arenën ndërkombëtare. Anëtarja e KK Kastrioti nga Ferizaj edhe këtë fundjave arriti të triumfoj në “Polish Open” ne atë individuale (U14 -50kg) dhe atë ekipore  Team U14.

Ndryshe, bëhet fjalë për një talente e cila me prejardhje është nga një fshat në Lipijan, por gjithnjë kur vije në pushime verore ushtron tek KK Kastrioti. Këta të fundit madje e kanë regjistruar në federatë si anëtare të tyre dhe ajo lirisht nga tani mund të garoj edhe në kampionatin e Kosovës.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *