Kosovarët kanë udhëtuar për Tokio te Japonisë
September 4, 2019
0 comments
Share

Kosovarët kanë udhëtuar për Tokio te Japonisë

Kosovarët kanë udhëtuar për Tokio te Japonisë, Karate1 Premier League – Tokyo 2019, garë shumë te rëndësishme për arritjen e normës olimpike, ku Kosova do të jetë në mesin 79 të botes shteteve me 649 garues .

Ekspedita e kosovarëve përbëhet nga përzgjedhësi Ylber Syla, si dhe garuesit femër: Fortesa Orana + 68, meshkujt Herolnd Nishevci + 84 kg, Elhami Shabani -75 kg dhe kg,
Alvin Karaqi – 84 kg. Vlen te ceket se konkurrenca është shumë e madhe ku marrin pjesë vetëm 100 garuesit me te mirë te botes në çdo kategori.

Garat zhvillohen ne kata dhe kumite ku Përfaqësuesja e Kosovës paraqitet vetëm në kumite.

Gara do te mbahet nga data 6 deri 8 shtator 2019 në Tokio te Japonisë.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *