Kosova s’e bëri hesap, Holanda mburret me të
June 1, 2017
0 comments
Share

Kosova s’e bëri hesap, Holanda mburret me të

Boksieri Naser Shala ishte larguar nga Kosova për shkak se kishte qenë i pakënaqur me mënyrën se si u trajtua. Përderisa në Kosovë nuk u bë hesap djersa e tij dhe vlerat që ka pasur si boksier, në Holandë pothuajse mburren e të. “Të bëhesh kampion në një shtet tjetër për një kohë të shkurt është shumë e vështirë.

Duhet të fitosh simpatinë e gjyqtarëve, duhet të fitosh simpatinë e shikuesve dhe pastaj duhet të jesh shumë më i mirë se kundërshtari vendas që të shpallesh kampion”, ka Shala, që bokson në amatorizëm, dikur anëtar o kombëtares së Kosovës.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *