Kosova pret disa medalje nga KE
February 8, 2019
0 comments
Share

Kosova pret disa medalje nga KE

Kombëtarja e Kosovës në karate për grupmoshat: kadet, junior dhe U-21, po merrë pjesë në kampionatin evropian të karatesë, që prej sot deri të dielën mbahet në Aalborg të Danimarkës.
Gjithësej 25 garues në të tria kategoritë do të përfaqësojnë vendin tonë.
Përzgjedhësi i Kosovës, Isak Curri, para nisjes ka deklaruar se drejt Danimarkës udhëtojnë për të fituar medalje.
Lista e garuesve të ndarë në kategori
Kadetë
Alma Loki (kata)
Redona Gashi (-47 kg)
Anila Foniqi (-54 kg)
Ariana Gashi (+54 kg)
Rigon Baruti (-57 kg)
Omer Sahiti (-63 kg)
Riza Mahalla (-70 kg)
Melos Gashi (+70 kg)

Juniorë
Hatigje Zejnullahu (-53 kg)
Vesa Ibrahimi (-59 kg)
Vlera Qerimi (+59 kg)
Endrit Beka (-55 kg)
Argjend Bajrami (-51 kg)
Betim Maliqi (-68 kg)
Mirlind Rexhepi (-76 kg)
Endrit Shaqiri (+76 kg)

U-21
Vlerona Shala (kata)
Albulena Gërvalla (-55 kg)
Elona Kolgeci (-61 kg)
Donita Elshani (-68 kg)
Dren Hajdari (-60 kg)
Shpresim Shabani (-67 kg)
Benjamin Shabani (-75 kg)
Din Havolli (-84 kg)
Albrim Samohodaj (+84 kg)

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *