Kosova përfundon turneun në vendin e parë
November 12, 2018
0 comments
Share

Kosova përfundon turneun në vendin e parë

Xhudistet Kosovarë po vazhdojnë që të mahnitin botën me paraqitjet e tyre.

Në Grand Prix të Uzbekistanit, shteti më i ri i Evropës ka përfunduar garën në vendin e pare me katër medalje të fituara,

 Kosovaret rrëmbyen tri vende të para dhe një të dytë duke lënë mbrapa shtetet më të mëdha të Botës.

Majlinda Kelmendi, Distria Krasniqi, Nora Gjakova dhe Loriana Kuka fituan medalje në Tashkent 2018.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *