Kosova një thes medaljesh nga Shkupi, Djellza sërish fiton çmim
May 13, 2017
0 comments
Share

Kosova një thes medaljesh nga Shkupi, Djellza sërish fiton çmim

Reprezentacioni i Kosovës në Mundje e cila drejtohet nga seleksionuesi i palodhur, Ferat Ramadani, kanë shënuar prap sukses të madh ndërkombëtar duke fituar një thes me medalje ne turneun ndërkombëtar që u zhvillua në Shkup. Vendin e parë e fituan Leonisa Reka, Rumesa Krasniqi, Venera Asllani, Krasniqi, Elvira Krasniqi, Djellza Gashi dhe Alisa Dema.

Te argjend morën Xharie Krasniqi, Njomza Krasniqi dhe Leonita Gashi. Me medalje te argjend kësaj radhe u desh te pajtohet Qendresa Krasniqi. Ne fund organizatori i ndau Djellza Gashi një çmim si mundistja me e mirë nga jashtë. “Jam shumë e gëzuar që edhe kësaj radhe fitova një çmim. Të gjitha këto suksese që po i arrij nuk do ishin të arritshme pa punën që po bojmë në klub me trajnerin tonë Ferat Ramadani që e falënderoj publikisht”, tha Djellza Gashi per Arena Ring.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *